facebook
instagram
koszyk
0 poz.
0,00 zł
emozio
Blog
facebook
instagram
MENU

Emozio blog

Stolik kawowy loft - 4 wskazówki


Ze względu na rosnącą popularność loftów, na rynku możemy znaleźć coraz większą liczbę produktów, mających zaspokoić wymagania Klientów, w gusta których trafia łagodny styl industrialny. W oparciu o przeprowadzoną przez nas analizę rynku, możemy wyróżnić 4 elementy, na które należy zwrócić uwagę:

1. Stelaż
Stelaż to podstawowy element składowy stolika kawowego loft. Najważniejsze, aby był stabilny. Najczęściej wykonywany z profili metalowych o wymiarach 20 mm x 20 mm i fabrycznie malowany, zazwyczaj w kolorze czarnym. Możemy wyróżnić stelaże do samodzielnego złożenia oraz stałe. W przypadku montażu należy zwrócić uwagę, aby elementy takie jak łączenia, śruby, wkręty, były niewidoczne po zakończeniu procesu składania. Nawet gdy na pozór są niewidoczne, warto aby były w kolorze stelaża, ponieważ mimo że są teoretycznie ukryte, mogą zaskoczyć i obnażyć się przed wnikliwym użytownikiem, który siedząc na niższej wysokości odkryje tą drobną rysę na wizerunku mebla. Solidnie wyprodukowany stelaż powinien zawierać wszystkie elementy ściśle ze sobą powiązane, tak aby przy jego poruszaniu, każdy z jego elementów zachował kąty względem innych. Stelaże montażowe mają przewagę nad stałymi ze względu na lepsze warunki transportu. W przypadku stolików większego rozmiaru zazwyczaj spotkamy się ze stelażami składanymi, ze względu na możliwości logistyczne. Jeżeli interesuje nas stolik mniejszych rozmiarów, dobrym wyborem może okazać się stelaż stały. Jego profile są zespawane w procesie produkcji, tym samym stabilność konstrukcji jest lepsza, a stelaż składany może być co najwyżej tak samo stabilny. W aspekcie estetyki najważniejszym elementem jest jakość spawów widoczna na kątowych połączeniach profili. Jeżeli mamy do czynienia z produkcją najwyższej jakości spawy będą idealnie gładkie, nie pozostawiając na sobie jakiejkolwiek widocznej gołym okiem historii łączenia elementów metalowych. Dobrze wykonany stelaż montażowy, nie powinien jednak znacznie ustępować jakością stelażowi stałemu. W naszym sklepie internetowym oferujemy zarówno stelaże montażowe jak i całościowe najwyższej jakości. Spośród wielu różnych propozycji wybraliśmy jedynie pozycje, które w pełni usatysfakcjonują naszych Klientów.

2. Blat
Nieodzownym elementem stolika kawowego loft jest blat, który spocznie na wcześniej omówionym stelażu. W tanich wersjach stolika realizowany jest najczęściej jako płyta drewnopodobna o grubości 18 mm lub 20 mm. Analiza rynku wykazuje, że takie rozwiązanie najczęściej nie budzi zadowolenia Klienta, biorąc pod uwagę fakt, że często płyty takie są marnej jakości, a całość konstrukcji traci na wyglądzie i stabilności. Zdecydowaliśmy zatem oferować wyłącznie blaty lite o grubości 30 mm z prawdziwego drewna lub wyselekcjonowane płyty włoskie o grubości 36 mm. Płyty ukazują piękno naturalnego drewna lub do złudzenia je przypominają. Nie brakuje w naszej ofercie również blatów nawiązujących do surowych elementów stylu industrialnego takich jak beton, kamień czy przetarte drewno.

3. Montaż
Gotowy produkt w postaci stolika kawowego uzyskujemy dopiero po połączeniu stelaża z blatem. Rodzaj tego połączenia wprost determinuje jakość efektu końcowego. Zarówno w tanich jak i drogich rozwiązaniach można natknąć się na efekt nierównej płaszczyzny powstającej w efekcie złego dopasowania elementów stelaża składanego. W takim przypadku płyta meblowa w postaci blatu będzie na siłę dociągana wkrętami, co może uformować ją w nienaturalny kształt, który może być widoczny gołym okiem dla użytkownika końcowego. Niewystarczająca liczba punktów wiążących może powodować problemy przy transportowaniu, przemieszczaniu mebla lub ukazać szczelinę pomiędzy blatem a stelażem. W oferowanych przez nas stolikach stosujemy system 10-punktowego połączenia poprzez wstępnie przygotowane, nawiercone, idealnie dopasowane otwory. Dzięki takiemu rozwiązaniu przytwierdzenie blatu jest niewzykle proste i trwałe, a jednocześnie eliminuje możliwość błędnego dopasowania blatu do stelaża.

4. Trwałość
Produkty zachęcające niską ceną często okazują się dobrą inwestycją na krótkę metę. Płyty blatowe doznają wielu porysowań lub uszczerbków zaburzając tym samym estetyczną wartość całego mebla. Profile stelażowe niskiej próby, mogą być wrażliwe na wszelkiego rodzaju zarysowania. Sklep internetowy Emozio proponuje Państwu wyłącznie produkty, które zostały przez nas uznane jako spełniające wysokie standardy, zachowując przy tym najlepszy stosunek ceny do jakości.

Loft czy industrial?


Minimalistyczny, prosty, surowy, inspirowany przeszłością. Którego stylu dotyczą te określenia? Wiele osób utożsamia styl loftowy ze stylem industrialnym, jednak głębsza analiza poparta zdaniem architektów i projektantów uświadamia, że style te mimo wielu podobieństw nieco się od siebie różnią. Wprowadzając do tematu jednym zdaniem, możemy przyjąć, że industrial to hard loft bazowany na starych pomieszczeniach, natomiast adaptacja nowych pomieszczeń na wzór starych to soft loft, popularnie zwany loftem.

Soft loft nie miałby prawa bytu bez hard loftu, z którego się wywodzi. Został wzbogacony elementami komfortu, wnętrze zgodne z jego klimatem charakteryzują się większą liczbą dodatków. To zmiękczony styl industrialny robiący ukłon w stronę zwolenników modernizmu, wpasowujący się z uznaniem do współczesnych mieszkań, cechujących się minimalistycznym wystrojem, nawiązującym do surowego klimatu, przełamywany znamionami komfortu. Odpowiednio dobrane komponenty wnętrza tworzą niepowtarzalny klimat łączący wysublimowane piękno industrialu z wymaganiami potrzeb współczesnego człowieka.